wr 2 2018 okl

Zachęcamy do lektury lutowego wydania „Wiadomości Rolniczych”, w którym publikujemy nową listę odmian uprawnych zalecanych do uprawy w województwie podlaskim. Piszemy o zasadach składania wniosków o dopłaty z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany.

Przed nami kampania wypełniania wniosków o płatności bezpośrednie. Proponujemy zapoznać się z zasadami wypełniania wniosków, zwłaszcza że w tym roku, każdy rolnik będzie musiał wypełnić wniosek za pomocą aplikacji e-Wniosek Plus. Więcej o zasadach wypełniania wniosków piszemy w wersji papierowej.

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie razem z Podlaskim Oddziałem Regionalnym ARiMR będą prowadzili szkolenia z zakresu składania wniosków o przyznanie płatności za rok 2018 z wykorzystaniem aplikacji e-WniosekPlus. Planujemy w każdej gminie po jednym lub więcej szkoleń informacyjnych. Rolników, którzy chcą uczestniczyć w szkoleniu prosimy o kontakt z doradcami.

Jak zwykle odwiedzimy naszych sąsiadów, a dla miłośników dobrego jedzenia przygotowaliśmy sprawdzone przepisy naszych Czytelniczek.

Zachęcam do kontaktu z redakcją : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Życzę miłej lektury.

Anna Fatyga

Redaktor Naczelna „Wiadomości Rolniczych”

Dzisiaj jest 25.02.2018 godz.
Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie