Wydarzenia, Zaproszenia, Inicjatywy

Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie zaprasza na XXVI Wystawę Rolniczą organizowaną w dniach 02-03 września 2017 roku.

Czytaj więcej...

Gospodarstwo Agroturystyczne ,,Ziołowy Zakątek” w Korycinach i Stowarzyszenie ,,Lokalna Grupa Działania- Tygiel Doliny Bugu” z siedzibą w Drohiczynie zapraszają na organizowane VIII Nadbużańskie Ziołowe Spotkania do ,,Ziołowego Zakątka” w dniu 18 czerwca 2017 roku (Koryciny 73B, gmina Grodzisk, Powiat Siemiatycki). Impreza plenerowo- edukacyjna odbędzie się pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałka Województwa Podlaskiego, Starosty Siemiatyckiego, Dyrektora Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Szepietowo.

Czytaj więcej...

26 kwietnia 2017 roku w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku odbyło się podsumowanie etapu wojewódzkiego VII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”.

Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych
z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.

Czytaj więcej...

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w okresie wakacji letnich organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników ubezpieczonych w Kasie. Wypoczynek dzieci łączony jest z programem rehabilitacji leczniczej w zakresie: wad postawy i chorób układu ruchu oraz układu oddechowego. Dzieci kierowane na turnus rehabilitacyjny muszą być samodzielne i zdolne do samoobsługi.

Szczegółowe informacje znajdziesz tutaj

 

15 marca 2017 r. odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu dla uczniów klas maturalnych
o profilu rolniczym „Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym”. Uczestników konkursu gościł Zespół Szkół Rolniczych w Krzyżewie.

Czytaj więcej...

Dzisiaj jest 26.06.2017 godz.